سنگ مصنوعی

چگونه مقاومت سنگ مصنوعی را افزایش دهیم ؟

چگونه مقاومت سنگ مصنوعی را افزایش دهیم
 • افزایش مقاومت سنگ مصنوعی ، یکی از دغدغه هایی است که تولید کنندگان با آن روبرو می شوند . در این مقاله سعی داریم تا شما را با چند راهکار برای رفع این مشکل آشنا کنیم پس با ما همراه باشید .

  چرا مقاومت سنگ مصنوعی مهم است ؟

  افزایش مقاومت سنگ مصنوعی

  پیش از پرداختن به راهکار ها خوب است درباره اهمیت مقاومت این محصول بدانیم . اگر سنگ مصنوعی از مقاومت پایینی برخوردار باشد ، هم در مرحله تولید و هم هنگام نصب و پس از آن مشکلات فراوانی ایجاد می کند . در خط تولید ، اگر ملات به کار رفته یا شرایط تولید به صورتی باشد که از مقاومت مناسبی برخوردار نباشد ، باعث شکستن و یا ترک خوردن سنگ می شود که ضرر بسیاری وارد می کند . اگر هم بتواند از مراحل خط تولید عبور کند در مرحله نصب و حمل و نقل دچار لب پر شدن و شکستگی می شود و در گذر زمان و در اثر باران و برف و تابش نور خورشید می شکند . پس یافتن راهکار هایی برای تولید سنگ مصنوعی با مقاومت بالاتر از اهمیت زیادی برخوردار است .

  4 راهکار افزایش مقاومت سنگ مصنوعی

   

  1 مقدار سیمان را افزایش دهید .

  همانطور که می دانید یکی از عواملی که موجب افزایش مقاومت و استحکام سنگ مصنوعی می شود ، افزودن مقدار سیمان مصرفی است . پس باید سعی کنید تا نسبت سیمان را در مخلوط ملات افزایش دهید تا به مقاومت بالاتری دست پیدا کنید .

  2 از سنگدانه سیلیس استفاده کنید .

  سیلیس با فرمول شیمیایی 25( SIO2) درصد فراوانی پوسته زمین را تشکیل می دهد و فراوان ترین ترکیب اکسیدی پوسته زمین است و رنگ آن بین بی رنگ تا خاکستری است .  اما سنگدانه سیلیس به نوعی از سیلیس گفته می شود که به دلیل دارا بودن مقاومت و پایداری بالا کاربرد های بسیاری دارد . ساختار سنگدانه های به کار رفته در سنگ مصنوعی تاثیر مستقیم درافزایش مقاومت سنگ مصنوعی دارد  . بنابراین ، به جای استفاده از سنگدانه معمولی می توان از سنگدانه سیلیس یا همان دانه بندی مشابه شن و ماسه جهت افزایش مقاومت استفاده کرد.

  3 استفاده از میکروسیلیس در ملات

  میکروسیلیس یا همان میکروسیلیکا ، افزودنی شگفت انگیز است که درصنعت بتن کاربرد بسیاری دارد . اضافه کردن این ماده باعث ایجاد دو واکنش فیزیکی(که باعث می شود تراکم ملات بیشتر شود) و واکنش شیمیایی( که باعث می شوند چسبندگی بین مولکولی بیشتر شود) می شود .

  در نتیجه این فعل و انفعالات ، مقاومت سنگ مصنوعی بیشتر می شود .

   

  4 اضافه کردن الیاف فلزی و پلی‌پروپیلن (Polypropylene)

  پلی‌ پروپیلن ،  ترموپلاستی سخت و کریستالی مانند است که ترکیبی از مونومر های پروپیلن می باشد . اگر از الیافی اعم از فلز و یا PP  در ملات استفاده شود ، موجب افزایش میزان پیوستگی بین اجزای تشکیل دهنده ملات خواهد شد . در نتیجه الیاف با متصل کردن اجزا به صورت رشته ای به هم مقاومت خمشی را افزایش می دهند .

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید