سنگ مصنوعی

علت لک افتادن یا دون دون شدن سنگ مصنوعی

علت لک افتادن یا دون دون شدن سنگ مصنوعی
 • لک افتادن یا دون دون شدن سطح سنگ مصنوعی یکی از معضلاتی است که اکثر تولید کنندگان این حوزه با آن روبرو می شوند . این عامل می تواند تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر محصول داشته باشد وامکان دارد تا کنون حجم بسیار زیادی از محصولاتتان با این مشکل روبرو شده باشند . این کاهش کیفیت محصول می تواند بر میزان فروش شما تاثیر مستقیم داشته و موجب خسارات بسیار زیادی شود . برای رفع این مشکل ابتدا باید با علت به وجود آورنده این پدیده آشنا شویم و سپس به رفع این مشکل بپردازیم . پس با نوین استون همراه باشید .

   

  چرا سنگ مصنوعی لکه دار می شود ؟

  این اتقاق زمانی رخ می دهد که تجمع سنگ دانه ها در لایه مینای سنگ بیش از مقدار استاندارد می شود  . در نتیجه مینای سنگ ضعیف خواهد شد و موجب ایجاد لکه بر روی سنگ مصنوعی می شود. حال باید بدانیم چه عواملی موجب بروز این مشکل می شود ؟

  4 علت لکه دار شدن سنگ مصنوعی ؟

   

  1 شل بودن ملات

  لک افتادن سنگ مصنوعی

  نسبت w به c یا آب به سیمان باید در میزان ایده آل خود قرار داشته باشد. همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید هر چه قدر میزان آب در مخلوط بیشتر باشد مقاومت سنگ بیشتر می شود و در صورتی که این مقاومت پایین باشد انسجام ملات کاهش یافته و در نتیجه شاهد بروز لکه های سفید رنگی خواهیم بود . اما به سراغ دلیل دوم برویم .

  2وجود دانه های بزرگ در ماسه

  باید سعی کنید از دانه های کوچک تر از پنج میلی متر استفاده کنید .

  3 ویبره کردن بیش از حد (بیش از 30 ثانیه )

  یکی از عوامل بسیار مهم در دون دون شدن سنگ مصنوعی ویبره شدن بیش از حد آن می باشد ، باید به این مورد توجه کنید که زمان ویبره نباید بیش از 30 ثانیه باشد .

  4 وجود مقدار زیادی پودر سنگ یا نامرغوب بودن آن

  پورد سنگ

  این ماده که با نام های «خاک سنگ» و یا «آرد سنگ» نیز شناخته می شود در بسیاری از حوزه ها مورد استفاده قرار می گیرد  و یکی از پرکاربرد ترین آنها فعالیت‌های عمرانی و ساختمان‌سازی می باشد که به عنوان ملات یا فیلر از آن استفاده می شود . این ماده باعث ایجاد قابلیت چسبندگی در سنگ می شود و در صورت نامرغوب بودن یا استفاده زیاد آن در نمای داخلی باعث بروز این مشکل می شود .

   

  نوین استون

  نوین استون یک مجموعه پیشرو در صنعت سنگ مصنوعی میباشد که در زمینه تولید قالب سنگ مصنوعی به صورت وکیوم یا تزریقی (قالب نشکن ) در حال فعالیت می باشد. از دیگر فعالیت های این مجموعه می توان به واردات انحصاری رنگ های پودری یا همان پیگمنتها (رنگ سنگ مصتوعی) با برند دلتا و همچنین رزین سنگ مصنوعی بر پایه پلی کربکسیلات اتر با برند بتومیکس از کشور چین اشاره کرد

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  2 دیدگاه در “علت لک افتادن یا دون دون شدن سنگ مصنوعی

  1. 9112107543 گفت:

   سلام، ممنون از راهنمایی هاتون،
   درضمن میخواستم خواهش کنم در صورت امکان توضیح کاملی برای علت ایجاد تخلخل روی سطح سنگ مصنوعی داشته باشید، سپاسگزارم

  دیدگاهتان را بنویسید