سنگ مصنوعی

سنگ مرمر مصنوعی

سنگ مرمر مصنوعی
 • سنگ مرمر مصنوعی سنگی ماندگار و منحصر به فرد که به دلیل زیبای ظاهریاش مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و در بخش های مختلف خانه خود ، از آن استفاده می کنند. اما این سنگ با سنگ مرمر طبیعی چه تفاوتی دارد ؟ کدام یک از این موارد ، گزینه مناسب تری برای خرید می باشند ؟ تفاوت بین این دو در چیست ؟ با نوین استون همراه باشید تا پاسخ تک تک این سوالات را بیابیم 

  سنگ مرمر طبیعی

   سنگ مرمر طبیعی ، سنگی از خانواده سنگ های دگرگون است که کانی اصلی تشکیل دهنده آن کلسیت (calcite) می باشد. در گذشته در ساخت مجسمه ها و نمای بناهای تاریخی و زیارتی کاربرد فراوانی داشته و در سال‌های اخیر علاوه بر این موارد در بخش های مختلف ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد . 

   سنگ مرمر مصنوعی  

   سنگ مرمر مصنوعی و طبیعی

  سنگ مرمر مصنوعی توسط انسان ها تولید می شود. اگر بخواهیم مواد اولیه این سنگ زیبا را نام ببریم می توانیم به تکه های سنگ مرمر طبیعی ، پودر سنگ ، کوارتز ، ماسه ، سیمان ، پلاستیک و چسب مخصوص اشاره کنیم. این مواد اولیه در شرایط خلا به شدت مخلوط شده و در نهایت تحت میزان فشار بالا در قالب ریخته می‌شود و آنقدر درون این قالب‌ها نگهداری شده تا جامد شود و سنگ مصنوعی مرمر را به وجود آورد . 

  تفاوت بین سنگ مرمر مصنوعی و طبیعی 

  تفاوت بین سنگ مرمر مصنوعی و طبیعی

   سنگ مرمر شیک بودن را به ظاهر هر خانه ای القا می کند و باعث خاص شدن خانه شما شود . یکی از عواملی که باعث گیج شدن خریداران می شود ، انتخاب بین سنگ مرمر مصنوعی و طبیعی است.  عوامل متمایز کننده ذکر می‌شود که به شما در انتخاب درست  کمک میکند. 

    ساخت و نگهداری

  مرمر طبیعی نه تنها در هنگام خرید بلکه در هنگام تعمیر و نگهداری ، میزان هزینه بیشتری را تحمیل می کند ، زیرا این سنگ شکننده است و پاک کننده ها ، اسید ها و حتی برخی روغن ها می توانند باعث آسیب رساندن و شکستن سنگ بشوند که هزینه بالایی جهت تعمیر آن باید پرداخت شود. در صورتی که  سنگ مرمر مصنوعی به دلیل این که توسط فرآیند خاصی تولید می شود ، در برابر بسیاری از مواد شیمیایی از مقاومت بالاتری برخوردار است

   دارا بودن رنگ های متفاوت

  رنگ سنگ مرمر طبیعی ، کاملا وابسته به میزان ناخالصی های موجود در ترکیبات است ، در حالی که در نوع مصنوعی ، طیف گسترده ای از رنگ ها می تواند اضافه شود که دست طراح را در انتخاب رنگ باز می گذارد . اما خوب است بدانیم که میزان درخشندگی سنگ طبیعی بیشتر از سنگ مرمر مصنوعی می باشد .  

   پیدا شدن موارد مشابه

  ساختار ، شکل و نمونه های هر سنگ مرمر طبیعی با سنگ دیگر متفاوت است و در نتیجه شانس پیدا کردن موارد مشابه یکدیگر پایین است ، در صورتی که مرمر های مصنوعی بر اساس سلیقه مشتری دارای موارد و نمونه های شبیه هم یا حتی یکسان هستند که کار را در نصب و اجرا راحت تر می کند . 

  قیمت 

  همانطور که گفته شد ، مرمر های طبیعی به علت سختی در استخراج ، میزان دسترسی ، شانس کمتر در یافتن موارد مشابه ، هزینه حمل و نقل و … از قیمت بالاتری برخوردار است . 

   سهولت در ساخت و ساز

  سنگ مرمر مصنوعی را در محل انجام پروژه می توان برش داد و به شکل دلخواه درآورد ، در حالی که استفاده از سنگ طبیعی اش بسیار دشوار می باشد . 

  مزایا و معایب سنگ مرمر مصنوعی و طبیعی 

  مزایا و معایب سنگ مصنوعی و طبیعی

   

  مزایای سنگ مرمر طبیعی نسبت به سنگ مرمر مصنوعی 

   

  • از آنجایی که مرمر های مصنوعی نتیجه گرما و فشار فعالیت های زمین شناسی هستند از میران مقاومت گرمایی بالاتری برخوردار هستند . 
  • از ظرافت و جلای بالاتری برخوردار است .
  • این سنگ که از معادن استخراج شده کاملا به صورت طبیعی به دست آمده و برای سلامتی خطری ندارد .

  مزایای سنگ مصنوعی نسبت به سنگ طبیعی 

  • از قیمت پایین تری برخوردار است .
  • می توان با سبک های سفارشی مشتری قالب بندی کرد اما نوع طبیعی آن فقط دارای طرح های خاصی می باشد که می توانند مورد استفاده قرار بگیرند .
  •   همانطور که گفته شد سنگ طبیعی به مراقبت بیشتری هنگام نصب نیاز دارد .
  • نگهداری آسان تر : باید در استفاده از سنگ های طبیعی مراقب باشید در معرض مواد شیمیایی قرار نگیرد ، از پاک کننده های مناسب استفاده شود اما ئر مورد سنگ مصنوعی به این میزان ملاحضات نیازی نیست . 

  معایب سنگ مصنوعی مرمر

  • از آنجایی که از سیلیکولیز استفاده می شود ممکن است برای سلامتی مشکل ایجاد کند .
  • پوشش ژل روی سنگ مدر طولانی مدت می تواند ترک بخورد .
  • از مقاومت گرمایی پایین تری برخوردار است .

  معایب سنگ طبیعی 

  • هزینه بالا
  • نیازمند مراقبت بالا 
  • نصب نسبتا دشوار 

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید