نوین استون

تخفیفات ویژه
مقالات
تماس با ما
تخفیفات ویژه

رزین سنگ مصنوعی در کرج

رزین سنگ مصنوعی که در اصل همان ماده فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات می باشد در تولید ملات سنگ مصنوعی ، جهت روانی ملات برای ویبره کردن ملات و کاهش استفاده از آب و سیمان می باشد . رزین سنگ مصنوعی ماده شگفت انگیز است و تحولی اساسی در تولید سنگ های مصنوعی ایجاد کرده ، که در این مقاله به آن می پردازیم .

رزین سنگ مصنوعی
رزین مورد استفاده در سنگ مصنوعی

رزین چیست ؟

رزین ترکیبی است که هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی می باشد . رزین های طبیعی رزین هایی می باشند که توسط گیاهان برای ایجاد سد محافظ در برابر آسیب ترشح می شوند. در ادامه به مبحث رزین مصنوعی به طور کامل میپردازیم .

رزین سنگ مصنوعی چیست؟

رزین سنگ مصنوعی (ماده فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات )، مایعی قهوه ای و بعضاً بی رنگ با چگالی 1100 کیلوگرم بر متر مکعب است که از لحاظ شیمیایی ماده ای خنثی است .

این ماده قابلیت ترکیب شدن با آب و ذرات سیمان را داشته که هنگام ترکیب با سیمان باعث باردار شدن ذرات سیمان شده ، که این ذرات بر اثر باردار شدن از هم فاصله گرفته و به سوی منافذ خالی که بین سنگ ها وجود دارد حرکت می کنند .

این رزین ،  اسلامپ و روانی بتن را در هنگام ویبره شدن در قالب های مخصوص سنگ مصنوعی به میزان چشم گیری افزایش داده که به طبع آن باعث افزایش مقاومت فشاری ، خمشی ، سایشی و افزایش براقیت سطح سنگ می شود . استفاده از این رزین  باعث افزایش مقاومت فشاری در حدود سه برابر و کاهش سه برابری جذب آب در برابر نمونه بتن معمولی می باشد که رسیدن به چنین مقاومتی در بتن معمولی بدون افزودن رزین امکان پذیرنخواهد بود .

رزین سنگ مصنوعی چیست
رزین سنگ مصنوعی بتومیکس

روش مصرف رزین سنگ مصنوعی :

به عبارت کلی سنگ مصنوعی از ترکیب سیمان خاکستری تیپ 1 یا تیپ 2 و یا سیمان سفید به همراه سنگ دانه (شن رودخانه ای یا شکسته ) و آب و رزین به دست می آید . ابتدا باید سیمان را به همراه سنگ دانه و آب در میکسر مخصوص تولید بتن ریخته و با توجه به وزن سیمان ، رزین به مقدار 0.3 الی 0.9 درصد وزن سیمان( با توجه به توصیه شرکت سازنده رزین)  اضافه شده و مخلوط در حدود 4 دقیقه میکس می گردد.

سپس بتن از میکسر به داخل قالب ها تخلیه می گردد و با ویبره شدن قالب هوای داخل بتن خارج شده و بتنی متراکم و مقاوم به دست می آید .

کاربرد رزین سنگ مصنوعی :

از این رزین در مواقعی که  به بتنی با تراکم بالا نیاز باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد  ، به خصوص برای تهیه کفپوش ها و موزائیک هایی با ضخامت و وزن کمتر اما مقاومت بیشتر ، سنگ های آنتیک ، سنگ های تزئینی و نرده ها استفاده می شود .

از جهت اینکه این زرین باعث متراکم شدن بتن می گردد و نفوذ آب به آن کمتر صورت می گیرد ، مناسب به کارگیری در جاهایی که خطر یخ زدگی محصولات بتنی را تهدید می کند ، می باشد .

استاندارد های رزین سنگ مصنوعی :

این رزین ، مطابق با استاندارد C494 ASTM  تولید و ارزیابی می گردد.

 

انواع رزین ها :

رزین ها به سه دسته زودگیر ، دیرگیر و خنثی تقسیم می شوند که بسته به نوع بتن و شرایط محیطی محل کار کاربرد مربوط به خود را دارد .

 

از رزین زودگیر در در فصل سرد زمستان و مکان های سردسیر که هوای محیط سرد بوده و نیاز است تا زمان عمل آوری  بتن سریع تر انجام گردد ، استفاده می شود .

از رزین خنثی در شرایطی که دمای محیط معمولی میباشداستفاده می شود .

از رزین دیرگیر در فصل تابستان  و مکان های گرمسیرکه دمای محیط بسیار بالا می باشد و بتن سریع خشک میشود و جهت عمل آوردی بتن استفاده می شود .

قیمت رزین سنگ مصنوعی :

خرید رزین سنگ مصنوعی مناسب از جهات نام برده شده بسیاز حائز اهمیت می باشد ، از این رو نوین استون بهترین و با کیفیت ترین رنگ و رزین ها را در اختیار شما می دهد ، کافی است تا با مراجعه به محصولات را مشاهده کنید و با اطلاع از قیمت رزین سنگ مصنوعی اقدام به خرید کنید  . سپاس از نگاه گرمتان که تا اینجا همراه ما بودید .

 

جدیدترین نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *