سنگ مصنوعی

سنگ آنتیک و انواع آن

سنگ آنتیک و انواع آن
 • نمای هر ساختمان ، نشان دهنده ارزش های آن ساختمان می باشد بنابراین فرقی نمی‌کند نمای داخلی باشد یا خارجی همواره باید ازنمایی استفاده کرد که از زیبایی کافی برخوردار باشد . برای دارا بودن نمایی شیک و دلنشین نیازمند استفاده از سنگ های زیبا و مقاوم هستیم که  تمامی این ویژگی ها در سنگ آنتیک گنجانده شده است . این سنگ پرکاربرد در ساختمان که در سال های اخیر مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته ، بحث امروز نوین استون می باشد که در ادامه به طور کامل به آن پرداخته خواهد شد .

  سنگ آنتیک چیست؟

  سنگ آنتیک چیست

  به تصویر بالا نگاهی بیندازید همانطور که از تصویرش معلوم می باشد سنگ آنتیک از به هم پیوستن قطعات کوچک یا بزرگ سنگهای طبیعی طی فرایندی مهندسی شده می باشد که در دو نوع سنگ آنتیک طبیعی و سنگ آنتیک مصنوعی در بازار ارائه می شود.

  انواع سنگ آنتیک

   اگر بخواهیم این سنگ ها را از نظر جنس شان تقسیم بندی کنیم می توان به پنج دسته تقسیم بندی کرد که  ویژگی ها ، کاربرد ها ،  شباهت ها و تفاوت های آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد . انواع سنگ های آنتیک عبارتند از:

  سنگ آنتیک ماسه‌ای

  سنگ آنتیک ماسه یکی از پرطرفدارترین سنگهای آنتیک می باشد . همانطور که از اسمش پیداست از ترکیب ماسه  و سایر ترکیبات ایجاد شده که در دو نوع مختلف ارائه می‌شود . اگر ترکیبی از ماسه و کربنات کلسیم (caco3)  باشد به آن سنگ آهکی ماسه ای و اگر ترکیب ماسه و سیلیس (sio2 که فراوان ترین ترکیب پوسته زمین است ) باشد ، سنگ آهکی سیلیسی نامیده می شود .

  سنگ آنتیک تراورتن

   تراورتن یکی دیگر از سنگ های پرکاربرد در نما میباشد که از مقاومت کمتری نسبت به سنگ های نام برده شده دارد و به راحتی می‌توان آن را برش داد و به شکل های دلخواه تبدیل کرد .

  سنگ آنتیک گرانیتی

  سنگ آنتیک گرانیتی

  این سنگ ،  از استحکام  و قیمت بالاتری نسبت به سایر سنگهای آنتیک برخوردار است که در بسیاری از موارد در دیزاین و طراحی خانه های مدرن به کار می رود و از زیبایی بسیار بالایی برخوردار است .

   

  سنگ آنتیک مالون

  این سنگ ظاهری مکعب مستطیلی شکل دارد که معمولاً در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد .

  پله ها

  ساخت جداول

  سنگ فرش ها

   

  سنگ آنتیک پازلی

  سنگ آنتیک پازلی معمولاً در نمای بیرونی و داخلی ساختمان استفاده می شود که ظاهری  کاملا منظم دارد  و به شکل قطعات منسجم سنگ ها در دکوراسیون  استفاده می شود.  یکی دیگر از دلایلی که باعث پرطرفدار بودن این سنگ می باشد مقاومت آن در برابر شرایط مختلف آب و هوایی است .  انواع سنگهای آنتیک پازلی عبارتند از:

  زنجیره‌ ای

   توری قیچی

   لب پر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *