خانه » قالب های سنگ مصنوعی » خرید قالب سنگ مصنوعی

قالب سنگ مصنوعی ، یکی از پیش نیاز های تولید سنگ مصنوعی مرغوب و با کیفیت می باشد . همانطور که می دانید ، هر مدل سنگ مصنوعی قالب منحصر به فردی دارد  که دارای  جنس، مواد اولیه ، ظاهر و متریال های خاص خودش است . ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با قالب های مختلف ، جنس های آن ، نحوه ساخت قالب سنگ مصنوعی و اشکال مختلفش آشنا کنیم.

 

سنگ مصنوعی
سنگ مصنوعی نوین استون

چرا سنگ مصنوعی؟

از زمان های قدیم ، از سنگ طبیعی در کفپوش ، نمای بیرونی و درونی ساختمان استفاده می شد . اما امروزه به دلیل نیاز بیش از هر زمان به تولید انبوه ، استفاده از سنگ طبیعی علاوه بر هزینه زیادی که دارد باعث تخریب معادن و صدمه زدن به محیط زیست می شود . با پیشرفت تکنولوژی ، سنگ های مصنوعی تولید شدند که جایگزینی بسیار عالی هستند زیرا علاوه بر هزینه بسیار کمتر ، باعث کاهش آسیب به  محیط زیست و آلودگی محیط می شوند . به علاوه ، با استفاده از مواد اولیه مناسب ، این سنگ بسیاری از معایب سنگ طبیعی را رفع کرده.

 

چند نوع قالب سنگ مصنوعی داریم؟

 

به طور کلی قالب سنگ مصنوعی به 3 گروه قالب تزریقی ، قالب وکیوم و قالب سیلیکونی pvc  یا لاستیکی تقسیم می شوند . با ما همراه باشید تا تک تک این قالب ها را با هم بررسی کنیم :

 

1- قالب تزریقی :

این مدل قالب که عموما از جنس ABS (acrylonitrile botadient styrene) می باشند ، در مقابل ضربه و فشارمقاومت بسیار بالایی دارند . همچنین ، این قالب ها دارای عمر طولانی و تنوع و طرح و اندازه های متفاوتی هستند .قالب های تزریقی بیشتر برای تولید محصولات کفپوش و سنگ فرش استفاده می شوند .

 

2-قالب وکیوم فومینگ :

این نوع قالب نیز از ورق ABS  تولید می شود که معمولا برای محصولات تیراژ پایین و ابعاد بزرگ استفاده می شوند مانند قالب نمای  دکوراتیو داخل و خارج ساختمان ، نرده های سنگی و … این نکته هم قابل توجه است که این نوع قالب قیمت پایین تری نسبت به قالب تزریقی دارد.

 

3-قالب سیلیکونی یا PVC  :

کاربرد این قالب ، عموما در تولید محصولاتی با اشکال و ابعاد نا متعارف می باشد مانند انواع مجسمه ها ، سرستون ها گلدان ها و … این قالب نیز مانند قالب  وکیوم ، در تیراژ پایین تولید و عرضه می شود .

 

قالب سنگ مصنوعی نشکن
قالب سنگ مصنوعی نشکن

درباره قالب تزریق پلاستیک

به طور کلی هر قطعه پلاستیکی که در محیط اطراف خود مشاهده می کنید از یک قالب تزریق پلاستیک به وجود آمده است . دستگاه هایی که قالب تزریق پلاستیک روی آن نصب می شود به نام ماشین های تزریق پلاستیک معروف می باشند . اجزا تشکیل دهنده این قالب عبارتند از : کفشک ها ، سنبه ، ماتریس ، صفحه بران ، میل بران و راهنما که عموما جنس آنها از فولاد آلیاژی سخت شده که از مقاومت بالایی برخوردار می باشد ، ساخته می شود .

این قطعات بعد از طراحی و انجام عملیات ماشین کاری بر حسب نقشه طراحی شده و پس از مونتاژ ، بر روی دستگاه تزریق نصب می شود .

مواد پلاستیکی (گرانول) توسط المنت های دستگاه حرارت دار ذوب می شوند سپس توسط یک جک هیدرولیکی قوی به داخل قالب تریق می شود . مواد مذاب ما بین محفظه ای که بین سنبه و ماتریس وجود دارد با فشار قرار می گیرد و بعد از مدتی مواد مذاب سرد شده و قطعه پلاستیکی تولید شده از دستگاه خارج می شوند .با توجه به دقت بالا و و امکان تولید تیراژ بالا ( از 1000 تا 100000قطعه ) و تنوع و کاربرد وسیع قالب های تزریق ( در ظروف پلاستیکی ، لوازم الکترونیکی ، اجزاء پلاستیکی خودروها ، لوازم خانگی ، اسباب بازی ها و …) باعث تولید  به صرفه ترین روش برای تولید قطعات پلاستیکی شده است .

درباره قالب وکیوم فومینگ سنگ مصنوعی :

برای تولید سنگ مصنوعی نیاز به تهیه قالب مخصوص تولید این سنگ می باشد که یک روش تولید قالب سنگ مصنوعی ، روش تولید قالب به روش وکیوم فومینگ می باشد .

اساس  روش تولید این قالب به این طریق می باشد که ابتدا با یک نوع سنگ از لحاظ ابعاد و اندازه مشخص گردد تا نسبت به آن دستگاه وکیوم فومینگ مناسب انتخاب گردد .

سنگ وکیوم فومینگ
نمونه سنگی که با قالب وکیوم فومینگ درست شده

سپاس از اینکه با ما همراه بودید . برای مشاهده انواع قالب های سنگ مصنوعی می توانید با مراجعه به سایت ، از مشخصات و موجودی سایر قالب های سنگ مصنوعی مطلع شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.